אסטרטגיה עסקית לתכנן את ההצלחה

מנטורינג | יועץ עסקי | ליווי עסקי

עסק מוצלח ומצליח הינו עסק הבנוי בצורה נכונה ופועל על פי סדר נכון, כך שבעל העסק יודע את מטרתו וממוקד אליה לאורך כל התהליך עד לסיומו הטוב.

להתעסק נכון

עסק זה ארגון שיש לנהל אותו בתבונה.  המטרה היא שהעסק יגדל ויתפתח ועל מנת למנף אותו ולהביא אותו לתוצאות טובות, וליעדים מוגדרים צריך לדאוג שיהיה לו חזון, אסטרטגיה עסקית והקפדה על התמקדות במטרה.
אסטרטגיה ארוכת טווח

אסטרטגיה עסקית בונה תכנית פעולה לטווח ארוך שנעה בין שנתיים לחמש שנות פעילות שבהם בונה העסק – נדבך אחר נדבך – את השינויים העסקיים בדרך להתפתחות ולהתקדמות, והאסטרטגיה העסקית פועלת לפי קריטריונים מנחים דרכם היא מגבשת את התכנית לפרטיה השונים. במסגרת בניית התכנית יערך סקר שוק שייבדק את מצב העסק ביחס למתחרים וביחס לשוק כולו, יבדקו גם האפשרויות השונות להתפתחות ותחומי העניין של הציבור. בדרך זו יוכלו לדעת לכוון את העסק למקום הנכון והיעיל ביותר עבורו.

אסטרטגיה עסקית
אסטרטגיה עסקית מאוד חשובה לעסק שלך

האסטרטגיה העסקית הינה תחום מפותח ומתפתח מאוד בשנים האחרונות, ניתן לראות יותר מאמרים אקדמאים הנכתבים בתחום וערוכים על מנת לתת כלים לעסק להתפתח ולהתקדם, ישנם מודלים מסוימים בהם ישתמש היועץ העסקי על מנת לבנות תכנית של אסטרטגיה עסקית. המודלים העיקריים הם, ניתוח 5 הכוחות של פורטר ויש גם את מודל SWOT  שגם הוא מודל מוכר שדרכו ינקטו דרכי הפעולה של הארגון המתקדם.
להתמקד במטרה

האסטרטגיה העסקית מנחה את המנהלים ואת בעלי העסקים לקראת היעד שלהם והיא לא בהכרח פונה באופן ישיר לעובדים, היא מתייחסת לליבה המרכזית של המערכת ולא בהכרח לפרטים הקטנים. ניתן לומר שהיא ממוקדת מטרה ופונה ליעדים ולשם היא מתעלת את כל מהלכי העסק. אסטרטגיה עסקית הנבנית בצורה טובה ומקצועית יכולה להבטיח לעסק התפתחות תקינה ודרך מוצלחת המובילה לשגשוג.  מנטור או יועץ עסקי טוב ידע לעשות את המלאכה נכון ולתת למנהל / לבעל העסק – הלקוח את הדרך הנכונה ביותר לבניית העסק שלו בתהליך נכון עבורו, מתמיד, בנוי היטב ומוצק.

ראו גם: מנטורינג לפיתוח וקידום עסק קיים

שתפו ותיהנו

רוצה לחשוב יחד איך ליישם את שיטות השיווק שלי בעסק שלך?

קבלת מדריך חינם!
אסרטיביות עסקית

אלפי תכנים שיווקים, בחינם

אירועים קרובים

הישארו מעודכנים