יועץ עסקי

יועץ עסקי | יועץ לעסקים | ייעוץ

רבים מאתנו חולמים מזה שנים רבות להיות עצמאים ולנהל עסק פרטי משלהם, למעשה השאיפה הזו נובעת פעמים רבות רצון להגשמה עצמית שלא תמיד מתאפשרת בתנאים חונקים של בוס ומנהל. ישנם אנשים שרוצים לעסקו בנישה מסוימת שמעניינת אותם, כזו שקשה להיות בה שכיר או שהדבר אינו משתלם. בכל אופן, עסק הוא דבר שקורה לרבים מאתנו. מה שפחות ידוע הוא שעסק אינו דבר פשוט כל כך והוא כרוך בלקיחת סיכונים, בצורך בהצבת חזון ומטרות על, דרכי פעולה אסטרטגיות ועוד.

המשפט האחרון אכן נשמע מאיים למי שמעולם לא פתח עסק, אך כדאי לדעת שיועץ עסקי טוב ומקצועי יכול להפוך את כל ההליך המורכב הזה לפשוט הרבה יותר. יועץ עסקי הוא בעל מקצוע שמתמחה במתן ליווי עסקי לעסקים מתחילים ולעסקים שנזקקים לשיקום או לייעול ושיפור. יועץ עסקי קודם כל יעשה עבודת שטח על הסביבה השיווקית של העסק שלכם, של התחום המקצועי בו עוסקת החברה ורק לאחר מכן יפנה לשלב של כתיבת תכנית עסקית.

כתיבת תכנית עסקית שנעשית על ידי יועץ עסקי מהשורה הראשונה תסייע לבעלי העסק להיחלץ מעתות מצוקה בעסק ובכלל להיות הרבה יותר מכוונים למטרות העסק. תכנית עסקית גם תגדיר את התכנית האסטרטגית –השיווקית של העסק ותתרום הרבה ידע לבעל עסק מתחיל.

יועץ עסקי

כיצד תבחרו יועץ עסקי טוב לעסק שלכם?

כמו בכל בחירת איש מקצוע, גם בחירת יועץ עסקי לעסק מלווה בלבטים ובחששות. כדי שתהיו בטוחים בהחלטה הזו לפני הבנייה של העסק עצמו קראו את השורות הבאות :
ניסיון– ניסיון הוא דב רחשו במאוד כאשר מדובר בתחום נזיל כל כך כמו ניהול ותכנון עסקי, לכן חשוב מאוד ש-יועץ עסקי יהיה מנוסה דיה.
ותק– אם היועץ עוסק בתחום כבר שנים רבות משמע שהוא מצליח להגיע להצלחות מוכחות בשטח וזו סיבה טובה למדי לברר עליו באופן יסודי.
המלצות– קבלת המלצות אף היא חשובה ביותר כדי לקבל תמונת מצב אודות היועץ העסקי ולשמוע מבעלי עסקים כיצד קדם את העסק ומהן אסטרטגיות העבודה שלו.
מחיר– לפני שאתם סוגרים עם יועץ עסקי בררו את המחיר המקובל בשוק כדי שלא תכלו את ממונכם(ואת ממון העסק) בתשלום של מחיר מופקע עוד כשהעסק בחיתולים.

המומלצים שלנו לפריצת דרך עסקית

הישארו מעודכנים