רובנו בוחרים קריירה לפי שיקולים חיצוניים כמו: הכנסה, נוחות, השפעה של ההורים, במקום לפי הרצונות והתשוקות שלנו. במשך השנים אנחנו מתחילים לחוש תסכול, שעמום וחוסר הגשמה עצמית במקום העבודה. גורמים כמו הרגל, מחויבויות הפיננסיות ולחץ סביבתי אלה מונעים מאתנו לבצע שינויים בקריירה ואנחנו נשארים תקועים.

המנטור בתחום הקריירה עוזר לכם

  • להתגבר על פחדים ומחסומים – מחזק לכם את הביטחון העצמי וגורם לכם להאמין בעצמכם, ביכולות ובכישורים שלכם.
  • להיות מודעים לעצמכם – להתחבר לאני הפנימי שלכם ולגלות מה אתם באמת רוצים. מה מלהיב אתכם וממלא אתכם אושר.
  • לשמור על מיקוד – להחליט על כיוון מסוים וללכת אתו עד הסוף, מבלי להתפזר.
  • לשמור על מוטיבציה – לא להישבר ולא לוותר! להתגבר על מכשולים בדרך, לשאוב עידוד מבני משפחה וחברים, לדעת לבקש עזרה על מנת להצליח.

שינויים בקריירה

כשאתם מרגישים מיצוי במשרה הנוכחית אבל עדיין רוצים להישאר בתחום אותו בחרתם, צריך לברר מה הן האפשרויות האחרות הקיימות עבורכם, בתחום בו אתם עוסקים. למשל, מורה שאוהבת את ההוראה אבל נמאס לה לעבוד עם ילדים קטנים ולטפל בבעיות משמעת, יכולה לעשות הסבה להוראת מבוגרים.

במקרים אחרים יתכן שהקריירה הנוכחית כבר לא מתאימה לכם ואתם רוצים לעסוק במשהו אחר לגמרי. אחרי שמקבלים החלטה באיזה כיוון ללכת, צריך לחקור לעומק ולברר מה כדאי ללמוד והיכן, כדי שתוכלו לצאת לדרך חדשה. למשל, איש הייטק שרוצה לעבוד עם בני נוער, יכול ללמוד בקורס הסבה להוראה וללמד מקצועות ריאליים בתיכון.

קריירה היא חלק מהותי בחיינו. כשאנחנו מגשימים את הרצונות והתשוקות שלנו אנחנו מאושרים וההשפעה על יתר התחומים בחיינו ניכרת.
זה הזמן שלכם לעשות שינוי ולחיות חיים מספקים ומהנים, בהם אתם ממשים את הפוטנציאל שלכם.

חולם להפוך לעצמאי? מלא את הפרטים כאן, וניצור איתך קשר בהקדם!