אנשים עם בעיות קשב וריכוז סובלים מסימפטומים שונים כמו: היפראקטיביות, קושי בניהול זמן, חוסר מנוחה, אימפולסיביות, בעיות בהתארגנות, נטייה לשכחנות ועוד. קשיים האלה גורמים לחוסר יציבות בתחום התעסוקה וקושי בהסתגלות למסגרת, לכן חלקם פונים להקמת עסק עצמאי.

עצמאיים בעלי הפרעת קשב וריכוז נתקלים אף הם בקשיים רבים: הם פועלים לפי דחפים ולא תמיד חושבים לעומק על הצעדים שלהם בעסק, מתקשים בניהול זמן והכספים, שוכחים לטפל בעניינים דחופים, מתקשים להתרכז והתקשורת עם הלקוחות והשותפים עשויה להשתבש.

מנטורינג לעצמאים עם הפרעות קשב וריכוז
כמנטורית עסקית שיווקית המלווה עצמאים רבים בעלי הפרעות קשב וריכוז , מכירה מקרוב את התסמונת לעומק, נותנת מענה מתאים ומובילה אותם להצלחתם. תהליך המנטורינג מבוסס על שילוב של מתן תמיכה רגשית, כלים מעשיים וטכניקות ייחודיות, המאפשרים להפוך את החסרונות של ההפרעה ליתרונות בעסק.

בתוקף עבודתי אני מסייעת לעצמאים במגוון מישורים:
ניהול זמן : כיצד לתכנן את הזמן בצורה יעילה עם סדר עדיפויות נכון, להגיע בזמן לפגישות, להפריד בין זמן עבודה למשפחה, להימנע מדחיינות.

ניהול כספים: כיצד לא לטבוע בים של ניירת, להימנע מפזרנות ולהשקיע במקומות הנכונים.
יחסים בין אישיים: איך לווסת רגשות והתפרצויות, איך להתנהל נכון מול הלקוחות, השותפים והספקים.

שיפור ריכוז: באמצעות טכניקות שונות ניתן לשפר את יכולת הריכוז ולהתגבר על הסחות הדעת.

העלאת הביטחון העצמי: אנשים הסובלים מקשב וריכוז נושאים עימם מטען של יחס מזלזל וחוסר הבנה מצד הסביבה. בתהליך המנטורינג מחזקים את ביטחונם על ידי העלאת המודעות העצמית, התמקדות בנקודות החזקה וביתרונות. למשל, למנף את היכולת היצירתית המפותחת או האנרגיות לטובת פיתוח העסק ובידול מול מתחרים.

האצלת סמכויות: כיצד להיעזר באנשי מקצוע בתחום הנהלת חשבונות, מזכירות ועד, כדי שהעצמאי יוכל להתרכז בעסק מבלי להתפזר.

אמצעים טכנולוגים: שימוש באמצעים שונים כמו מערכות ממוחשבות לניהול משימות, העוזרות לעצמאי לשמור על סדר וארגון, לזכור פגישות ומשימות.

מנטורינג עסקי שיווקי עוזר לעצמאים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז לנהל עסק מצליח, הממנף את הייחוד שלהם.