12 טיפים שיזניקו את העסק שלך!

לאחרונה התפרסמו נתונים בנוגע לעסקים קטנים בישראל שהיממו אותי, על פיהם הסיכון של עסק קטן להיסגר הוא גדול מאוד.

בהמשך חשבתי מה יכולה להיות הסיבה המרכזית למצב הזה?

הניסיון מזכיר לי תמיד: הסיבה המרכזית היא שאנשים מקימים עסק מבלי לדעת איך להקים עסק
ומבלי לדעת איך לגרום לו להצליח.
הם סבורים שבגלל היותם טובים כמאמנים, יועצים, אנשי הייטק, דיאטנים, עורכי דין או אחר, יהיו גם מצליחים כבעלי עסק.
זו טעות – כדי לנהל עסק מצליח צריך לדעת איך לעשות את זה.

לכן, הרמתי שוב את הכפפה והכנתי עבורך ועבור כל הקהילה של עסקים קטנים ובנינוניים
רשימת 10 טיפים מעולים – שאני בטוחה שיסייעו לכל אחד מכם להזניק את העסק שלכם!

1. מדי יום יש לכם שתי משימות: לעבוד במקצוע שלכם ולשווק את העסק שלכם.
המשימה החשובה יותר היא שיווק העסק והמשך בנייתו. רק כך תגרום לעסק שלך לעבוד באופן שוטף.

2. הגדירו את השוק שלכם עבור מי אתם עובדים. הגדירו את הנישה שלכם. כדי לדעת מהי הנישה שמתאימה לכם שאלו את עצמכם מספר שאלות: מה אתם אוהבים לעשות? במה אתם באמת טובים? איזה מסר חשוב יש לכם להעביר לקהל שלכם? איזו בעיה אתם יכולים לפתור לקהל היעד שלכם.

3. כשקהל היעד ידוע והמסר ברור כתבו מאמר – המאמר יהיה קצר, פשוט ויכלול מסרים המיועדים לקהל שלכם. אל תחביאו מידע, תנו בנדיבות. אם אתם מחפשים פורמט למאמר, קראו את המאמר שלי וכתבו מאמר בפורמט דומה לקהל היעד שלכם.

4. פרסמו את המאמר באתרים שהקהל שלכם גולש בו – היעזרו במומחים שיודעים כיצד לפרסם את המאמר שלכם באתרים המיועדים. נשמח לעזור 🙂

5. בלי אתר אתם לא קיימים – אתם חייבים אתר. אתר יסייע לכם להגיע לקהל היעד שלכם. תכננו מראש מה אתם רוצים שיהיה באתר. חשוב לכלול היבטים של אחסון האתר, גיבויים, רכישת DOMAIN, וקידום האתר. חשוב לדעת שהאתר הוא מקור קבוע לדרך בה אתם נראים באינטרנט ומושכים לקוחות.

6. תנו ערך ללקוחות שלכם – עסק בתחום השירות כל כולו עוסק בנתינת ערך. ומהו ערך? מה שהלקוח שלכם חושב שזה ערך עבורו. צרו ללקוח שלכם חוויה שתיתן לו פיתרון לבעיה, תקדם אותו לעבר יעדיו מעל ומעבר למה שהוא ציפה.

7. הקימו מערכות לניהול העסק – עסק לא יכול להתנהל לבד. יש צורך במערכות תומכות להנה"ח, לניהול לקוחות, ניהול מערכות דיוור, מעקב לידים ועוד.

8. העסק איננו אתם – אל תבנו את העסק שלכם רק על עצמכם. המטרה שלכם היא להביא את הפתרון שלכם לכמה שיותר אנשים, לעבוד 4 ימים בשבוע 6 שעות ביום ולהיות מסוגלים לצאת לחופשות ולאפשר לעסק שלכם לעבוד גם בלעדיכם. העבירו משימות פשוטות לאנשים אחרים. 

9. חשבו בגדול – יש לכם מה לתת לעולם. חשבו והתנהגו מהתחלה כעסק מצליח. נקבו במחיר שאתם חושבים שמגיע לכם. אתם מייצרים ערך ופותרים בעיה ומגיע לכם תשלום בהתאם. התנהגו כבעלי עסק מצליח – התלבשו בהתאם, התנהגו בהתאם, ענו לטלפון בהתאם.

10. הכינו מוצרים – אל תתפתו לעבוד 12 שעות ביום ולמכור רק שעות. הכינו מוצרים שיאפשרו ללקוחות שלכם לעבוד לבד, לקרוא, להתקדם, לעבוד ולשלם לכם. כך תיווצר לכם הכנסה פאסיבית.

שתפו ותיהנו

רוצה לחשוב יחד איך ליישם את שיטות השיווק שלי בעסק שלך?

קבלת מדריך חינם!
אסרטיביות עסקית

אלפי תכנים שיווקים, בחינם

אירועים קרובים

הישארו מעודכנים