דיכאון עסקי נשי. מה זה ואיך יוצאים מזה?

בעלות עסקים נתפסות כחזקות ועצמאיות, ככאלה שהעזו לעזוב את המשכורת הבטוחה ויצאו אל הלא נודע. אך מאחורי חזותן קרת הרוח מסתתרים נתונים מדהימים: יותר מ -40% מהן סובלות מדיכאון עסקי! הפרפקציוניזם, הדרישות הגבוהות שלהן מעצמן, האחריות הרבה המוטדיכאון עסקי נשי. מה זה ואיך יוצאים מזה?הלת על כתפיהם, השחיקה והלחצים הרבים, מובילים לדיכאון עסקי.

מה הוא דיכאון עסקי ומה הם תסמיניו?
הלחצים הרבים בעסק גורמים לבעלות עסקים רבות לאי יכולת להתנתק מהעבודה. הן עסוקות בעסק בכל שעות היום ולעתים גם בערב. ההשקעה הרבה בעסק לצד תפקידי ניהול הבית והטיפול בילדים, מובילים לתשישות כרונית ולחוסר שקט. לעתים הנשים מסתירות את הפחדים והחרדות עמוק בפנים וההסתרה מקשה עוד יותר על יכולת התמודדותן עם הלחצים וכן על תפקודן במישור העסקי והאישי. דיכאון עסקי מתבטא בתסמינים נפשיים ופיזיולוגים כמו: נדודי שינה, חוסר תיאבון, פריחות במקומות שונים בגוף, הזעת יתר, קוצר נשימה, כאבי שרירים, לחצים בחזה ופחדים לא רציונליים.

מה הם הגורמים לדיכאון עסקי ?
• קונטרול פריקס – מרבית הנשים שמנהלות עסק רוצות לשלוט על כל תחומי העסק ומתקשות להאציל סמכויות, לכן לחצים גדולים מוטלים על כתפיהן ועליהן לקבל החלטות קשות לבדם.

• ניהול צוות עובדים –בעלות עסקים רבות צריכות לנהל צוות עובדים, לפקח עליהם ולהניע אותם להשיג תוצאות. זוהי משימה תובענית שגוזלת מהן אנרגיות רבות.

• פחד מכישלון –בעלות עסקים חוששות מכך שהעסק לא ימריא ואף ייסגר. הפחד משתק אותן, ביטחונן העצמי מתערער והן פועלות מתוך לחץ, ללא תכנון או סדר.

• בודדות בצמרת –לבעלות עסקים רבות אין עם מי לחלוק את תחושותיהם הקשות. רבות מהן לא משתפות את בן הזוג, החברים או קרובי המשפחה ומעדיפות לשדר שהכול תחת שליטה. כך הן נותרות לבד עם המתחים והפחדים, ללא תמיכה או ייעוץ.

איך יוצאים מהדיכאון העסקי? עם מנטורית עסקית!
בעזרת מנטורית עסקית בעלות עסקים יכולות:

• להגדיר לעצמן מטרות ברורות בצורה יעילה, ללמוד אסטרטגיות חיוניות להצלחת העסק ולהימנע מטעויות של עסקים מתחילים.
• לקבל תמיכה רגשית והכוונה, ללמוד להתמודד עם הפחדים והאמונות.
• הליווי הצמוד חוסך לבעלות העסקים זמן יקר ועלויות מיותרות. מונע מפח נפש ומאפשר בניית סיסטם אישי הכולל מב"מ -בידול, מיקוד ומיתוג . הבידול הופך את העסק שלהן לייחודי מול המתחרים, המיקוד מאפשר להן להתמחות בנישה הייחודית להן והמיתוג הוא השיווק והצגת העסק שמאפשרים להן לצבור לקוחות מתאימים.
• בעלות העסקים יכולות להשתחרר מההתעסקות בעסקים נלווים ולהתרכז בעסק עצמו.
• המוטיבציה עולה, האנרגיות חוזרות והדיכאון העסקי נעלם. במקומו יש אמונה עצמית, ביטחון, דרך מוגדרת המכוונת אל יעד ברור, שגשוג, לקוחות רבים וכמובן עלייה בהכנסות לאורך זמן.

סובלת מדיכאון עסקי? מרגישה לחוצה, מבולבל, עייפה, מתוסכלת?
אל תישארי לבד עם התחושות האלה, זה לא בריא!
את מוזמנת לפנות אלי ולקבל תמיכה, ליווי וייעוץ בתחום העסקי והרגשי.

שתפו ותהנו
קבלת מדריך חינם!
אסרטיביות עסקית

אלפי תכנים שיווקים, בחינם

אירועים קרובים

הישארו מעודכנים

רוצה לחשוב יחד איתי איך ליישם את שיטות השיווק המוצלחות שלי בעסק שלך?

רוצה לחשוב יחד איך ליישם את שיטות השיווק שלי בעסק שלך?

אשמח לשמוע, מה דעתך?