ייעוץ עסקי

 ייעוץ עסקי | יועץ עסקי | ייעוץ

ייעוץ עסקי הוא תהליך המלווה ביועץ עסקי שמלווה את העסק החל מהשלבים הראשוניים ביותר שלו (או לחילופין אם מדובר בעסק בשיקום). מטרת התהליך הוא לתרום לעסק ב-ייעוץ עסקי מקצועי שיקדם את מטרות העסק ובכל הנוגע לייעול הכלכלי של העסק תוך מתן דגש רב על הסביבה בה פועל העסק, שכן כל יועץ עסקי מנוסה יודע שעסק תלוי רבות בסביבה בה הוא ממקומם הן מצד השוק הפוטנציאלי והן מצד המתחרים שעלולים לאיים על שגשוגו וצמיחתו של העסק.
שלב א': הכרות עם העסק וסביבת העבודה שלו
תחילתו של ייעוץ עסקי הוא בחינת השטח והכרות עמו. לנושא זה של הבנת הסביבה העסקית, התחום המקצועי שבו עוסק העסק, הוא שלב חשוב ביורת שעלול ארוך זמן מכיוון שבמקצועות מסוימים ההכרות הראשונית היא מורכבת יותר. יועצים מסוימים יבחנו את החולשות והחזקות של העסק במטרה להבין מהם האיומים מחד והסכנות מאידך אליהם חשוף העסק מסביבתו החיצונית.

שלב ב': בניית תכנית עסקית
לאחר שלב ההכרות שעלול לארוך כשבועיים ואף יותר מכך, הכול תלוי במורכבות של העסק ובתחום בו הוא עוסק, מגיע שלב של כתיבת תכנית עסקית. בתכנית זו יוצג קודם כל החזון של החברה ויעדיה, בהמשך יפורטו דרכי העבודה העסקיות של החברה/העסק. ותפורט תכנית אסטרטגית שיווקית שמטרתה להגדיר כיצד בדיוק ישווק העסק את השירות /המוצרים שלו.

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

שלב ג': מיתוג ותדמית לעסק החדש
לאחר כתיבת תכנית ייעוץ עסקי הופך להיות יעיל ופרודוקטיבי יותר מתמיד שכן ניתן להציב מטרות ויעדים ולפנות חלק המעשי של קביעת התדמית של החברה והתאמת העסק לתדמית שנקבעה, לדוגמא, אם נקבע שהעסק יהיה בעל תדמית של עסק שמעניק שירות אדיב וזמין, אכן כל יהיו פני הדברים. בשלב זה לאחר שנערכו ההתאמות וההסכמות על החלקים התדמיתיים שבעניים, ניתן לפנות לבית דפוס שמתמחה במיתוג עסקים שיעצב עבור העסק המתפתח לוגו שיווקי, מושך ונראה לעין שיהיה בכל הניירת של משרד העסק. אמצעי הפרסום הנוספים יהיו תלויים כמובן במשאבים אותם העסק יכול להשקיע בפרסום ובקהל היעד.
המשך מתן ייעוץ עסקי תלוי כמובן בדרישות בעלי העסק ובהיקף של העסק. יהיו עסקים שירצו המשך עבודה על בניית תכנית מסודרת להקמת אתר אינטרנט מצליח שיקדם את המכירות של העסק.

ראו גם: "מנטור"

המומלצים שלנו לפריצת דרך עסקית

הישארו מעודכנים